UMEBOSHI ŠVESTIČKY A UMEOCET

12.06.2017

Přírodní slano-kyselá šťáva a japonské švestičky plné vitmínů, minerálů a enzymů.

Umeocet je vlastně název, který slovem ocet nás evropany může trochu zmást. Tento ocet tak totiž úplně octem není, je to spíše slano-kyselá přírodní šťáva.

Umeocet vzniká jako odpadní produkt při fermentaci umeboshi švestiček. A právě díky těmto léčivým švestičkám se z nálevu, ve kterém se nakládají, stává šťáva plná vitamínů, minerálů a dalších, pro náš organismus prospěšných, látek.

Co to ale je - ty umeboši švestičky? Umeboši švestky jsou plody ovocného stromu ume, které pocházejí z Číny, Japonska nebo Koreje. V těchto zemích jsou umeboshi už řadu let považovány za velmi léčivé a zdravé. Umeboši švestičky se trhají ještě nezralé a pak suší na sluníčku. Poté jsou přemístěny do sudu, kde se k nim přidá sůl a listy rostliny perilla, které právě dávají výsledné šťávě tu krásně červenou barvu. Poté se švestičky nechají v sudech alespoň 6 měsíců, ale i několik let fermentovat. Touto fermentací vzniká slano-kyselá šťáva, které se říká umeocet.

Umeboši švestičky i umeocet jsou velmi zdravé a velmi prospěšné našemu zdraví. Mohou je konzumovat děti i dospělí a umeocet velmi dobře nahradí sůl i náš klasický ocet. Ume ocet dobře ochutí zálivku do salátu, polévku nebo i omáčku. Použít ho může v podstatě všude, kde Vám bude chutnat. Vzhledem k tomu, že umeocet umí pomoci odkyselit organismus, je i velkým pomocníkem při pálení žáhy. Postačí pouze pár kapek umeocta smíchat s vodou a nápoj je připraven. Takovýto nápoj je vhodné pít třeba i při nebo po sportovním výkonu, protože nám přírodní cestou pomůže doplnit pro organismus velmi cenné látky.

Umeocet i umeboši švestičky totiž obsahují řadu minerálních látek a vitamínů. Ve větším množství obsahují vápník, draslík a železo a také kyselinu citrónovou. A v čem všem nám mohou být švestičky a umeocet nápomocni? Upravují trávení, zmírňují pálení žáhy, odstraňují z těla plísně a toxiny, upravují střevní mikroflóru, čistí krev, pozitivně ovlivňuje i kožní problémy, doplňují pro organismus důležité minerální látky a enzymy a také nám dodávají energii a posilují imunitu. Dokonce se udává, že je dobré při těhotenských či cestovatelských nevolnostech mít po ruce pár umeboshi švestiček, které dokáží v těchto situacích pomoci.

Umeocet i umebshi švestičky zakoupíte na

          www.zdrave-zobani.cz


nebo v kamenné prodejně zdravé výživy v Chotěboři


zdrave-zobani.cz

Krále Jana 477, 583 01 Chotěboř

+420 777 994 875

objednavky@zdrave-zobani.cz