PROTEIN - co to je?

26.07.2017

Protein je bílkovina, která dodá pevnost nejen Vašim svalům, ale posílí i nehty, šlachy, nervový systém nebo Vám zlepší pleť.

PROTEIN. Co to vlastně takový protein je a co znamená jeho konzumace pro náš organismus se Vám teď pokusím příblížit několika řádky. A že protein není jen pro sportovce, to se zde také dozvíte.

Pro začátek je nutné říct, že protein je bílkovina. Protein je v podstatě základní stavební látkou našeho těla. Důležitým stavebním kamenem je nejen pro svaly, ale i pro další nejrůznější biochemické reakce, které se v našem organismu odehrávají.


Samotný protein je tvořen aminokyselinami. Tyto aminokyseliny se dále dělí na aminokyseliny esenciální a neesenciální. Esenciální aminokyseliny není tělo schopné si vytvořit, zatímco neesenciální si umí vytvářet samo. Někdy ale nastává situace, kdy si tělo není schopné vyrobit aminokyselin tolik, aby pokrylo aktuální nároky organismu a pak je tedy potřeba, tyto aminokyseliny dodávat jinak. To jsou tzv. podmínečné esenciální aminokyseliny.

Rostlinný protein neobsahuje laktózu a je pro náš organismus dobře stravitelný a vstřebatelný. Nezatěžuje lidský organismus a je ideálním zdrojem bílkovin.

V čem všem nám tedy může být rostlinný protein užitečný?

  • růst svalové hmoty, šlach, posílení kostí, vlasů, nehtů ale i kůže
  • dodává energii
  • je dobrý jako podpora při hubnutí (spalování tuků)
  • ideální zdroj bílkovin nejen pro vegetariány a vegany, ale i pro alergiky (např. laktóza)
  • umí velmi dobře pomoci i v období nemocí, stresu či většího psychického vypětí, kdy celkově posiluje náš organismus

Naše zdravá výživa -

zdrave-zobani.cz

nabízí rostlinné proteiny od ISWARI, které jsou v BIO i RAW kvalitě. Najdete u nás protein konopný, hrachový, rýžový nebo SUPER VEGAN PROTEIN, který nabízí tyto tři proteiny v jednom.

Dále nabízíme i BIO proteinové smoothie od PARVATI, které si můžete dopřát hned v několika příchutích: červené ovoce, kakao, maca, zelený  mladý ječmen nebo matcha tea.

Dozvědět se více nebo objednávat tyto produkty můžete na www.zdrave-zobani.cz nebo u nás na prodejně zdrave-zobani.cz, Krále Jana 477, Chotěboř