MATÉ ZELENÉ - bylinný čaj z Jižní Ameriky

30.03.2017

MATÉ ZELENÉ, to jsou lístky Cesmíny Paraguajské, která roste právě v Jižní Americe. Maté je nápoj v Jižní Americe velmi oblíbený a je využíván hlavně při zdolání extrémních podmínek či jako takový "životabudič".

MATÉ pochází z Jižní Ameriky, kde je jeho konzumace velmi oblíbená. MATÉ je povzbuzující nápoj a vzhledem k tomu, že obsahuje kofein, má povzbuzující účinky velmi podobné kávě. Z tohoto důvodu se nedoporučuje popíjení maté v odpoledních a večerních hodinách.

Konzumace čaje MATÉ ale i posiluje imunitu, podporuje funkci ledvin i látkovou výměnu. Velmi se doporučuje při redukčních dietách, protože snižuje chuť k jídlu a zároveň podporuje správné trávení. V Jižní Americe se MATÉ tradičně užívá k překonání extrémních podmínek, zlepšuje koncentraci i funkci centrálního nervového systému.

Čaj MATÉ se vyrábí z lístků Cesmíny paraguajské a obsahuje vitamíny A, B, C a E. Dále obsahuje velké množství minerálních látek jako je hořčík, mangan, železo, fosfor, selen, draslík, aj.

Příprava čaje MATÉ není nijak složitá. 1 čajovou lžičku přelijeme 250ml právě vroucí vody, přikryjeme a necháme 3 - 4 minuty louhovat. Doporučují se pít tak 2 šálky denně - ráno a druhý pak kolem oběda.

Správní gurmáni si potrpí na správnou přípravu a hlavně servírování čaje MATÉ. Většinou se nápoj srká pomocí kovové či bambusové trubičky (brčka) se sítkem zvané bombilla z nádoby vydlabané z tykve, které se říká kalabasa.

Cesmína paraguajská je stále zelený strom, který může být vysoký až 15 m. Lístky cesmíny jsou podlouhlé, kožovité, jsou čtyř až pětičlenné a mají světle zelenou barvu. Sbírají se většinou v období mezi zářím a říjnem.

Kde mohu MATÉ zakoupit?

MATÉ ZELENÉ a MATÉ ZELENÉ LEMON můžete zakoupit:

na prodejně: zdrave-zobani.cz, Krále Jana 477, Chotěboř

nebo na našem e-shopu:  www.zdrave-zobani.cz, email: objednavky@zdrave-zobani.cz, mobil: 777 994 875